NAUKA I ZABAWA

Nauka przez zabawę, czyli jak nasze gry, zabawy i bohaterowie towarzyszą nam w nauce matematyki


Poniżej kilka przykładów jak uczymy się, bawiąc i bawimy, ucząc

CAŁOROCZNA GRA MOTYWACYJNA METROPOLY 2


Nasi uczniowie, poszerzając swoje matematyczne horyzonty na warsztatach, biorą udział w niesamowitej grze Metropoly.
Gra ta polega na budowaniu własnego miasta od podstaw i towarzyszy nam przez cały rok szkolny.
Cała zabawa w tworzenie własnej metropolii połączona jest z programem zajęć matematycznych i jest jej stałym, bardzo atrakcyjnym elementem.

Nasi dzielni inwestorzy pochłaniają matematyczną wiedzę i umiejętności, a przy okazji podejmują ważne decyzje dla swoich miast.
Mogą kupować, inwestować, pożyczać, budować, opracowywać nowe technologie - są tysiące możliwości. W końcu do wyboru są setki budynków i dodatków do miasta. Do tego mini-gry oraz konkursy czynią zabawę jeszcze bardziej emocjonującą.
Ostatecznie i tak najważniejsza jest wiedza, którą łatwo się zdobywa w takiej amotsferze - Matmosferze.

NAUKA MATEMATYKI Z WYKORZYSTANIEM GIER EDUKACYJNYCH

Na naszych warsztatach wykorzystujemy dziesiątki różnych gier edukacyjnych, które uczą konkretnych zagadnień z matematyki. To pozwala przenieść matematykę na bardziej praktyczny poziom.
Korzystamy zarówno z gier zaprojektowanych przez nas jak i z oferty naszych partnerów (np. niesamowite gry matematyczne estońskiej firmy The Brainy Band). Gramy również w ogólnie znane i lubiane gry, zmieniając i dostosowując reguły gry do potrzeb naszych zajęć.
Pokazujemy, że matematyki można uczyć się na setki ciekawych, radosnych i wciągających sposobów, a to jeszcze nie wszystko, bo pomysłów nam nie brakuje ;)
Szczegółowe informacje o niektórych grach edukacyjnych można sprawdzić w zakładce: SKLEP W MATMOSFERZE

BOHATEROWIE NASZYCH WARSZTATÓW MATEMATYCZNYCH

Ważną częścią naszych zajęć jest humor. W zasadzie jest to podstawowy element warsztatów matematycznych w Matmosferze.
Zarówno sposób prowadzenia zajęć, jak i nasze materiały, pełne są humoru i zabawnych sytuacji. Zadania matematyczne to często historie naszych bohaterów, których przygody wywołują wiele radości i uśmiechów u naszych uczniów.
Dzieci uwielbiają perypetie niezbyt rozgarniętego Miśka Piąstki czy historię przyjaznego Smoka Euzebiusza. Jest dużo śmiechu, kiedy w zadaniach pojawia się rycerz Mietek i jego dzielna drużyna lub dzik Dzikus.

To tylko niewielka część radosnej ekipy bohaterów, których głównym zadaniem jest wspierać naszych uczniów w nauce matematyki.
Dzieci mają bardzo bogatą wyobraźnię i zdecydowanie warto z niej korzystać, ucząc się matematyki. Humor sprawia, że matematyka nabiera zupełnie innego wymiaru, a jej nauka staje się bardzo przyjemnym doświadczeniem.

Taka atmosfera zajęć sprzyja skutecznej nauce, co nasi uczniowie udowadniają regularnie, w każdym roku szkolnym.
Zapraszamy każdego, kto chce się uczyć matematyki w wyjątkowy sposób i przeżywać niesamowite przygody.